Istorija

Kuksando atsirado Korėjoje maždaug prieš 9 tūkstančius metų. Kuksando praktikavo atokiai kalnuose įsikūrę atsiskyrėliai vienuoliai. Tūkstančius metų šis mokymas buvo slaptas. Mokytojai kuksando paslaptis iš lūpų į lūpas perduodavo savo mokiniams. „Senieji meistrai buvo atsargūs lyg žmogus, žengiantis per upelį aptrauktą ledą, budrūs lyg karys priešo teritorijoje, mandagūs ir pagarbūs lyg svečias, prisitaikantys lyg tirpstantis ledas, bet tvirti lyg medžio kamienas, skaidrūs lyg stiklas vandens“, – taip apie šiuos atsiskyrėlius rašyta prieš maždaug 2300 metų.

 

Prieš penkiasdešimt metų, 1967-aisiais Didysis meistras Chung San, mūsų mokytojo Jin Mok tėvas šios išminties ėmė mokyti visuomenę. Iki tol du dešimtmečius Chung San gyveno kalnuose ir mokėsi kuksando paslapčių. 1970-aisiais jo iniciatyva Seule atidaryta pirmoji kuksando mokykla. Chung San septyniolika metų skleidė kuksando mokymą Korėjoje ir visame pasaulyje, kol 1984 metais vėl išėjo medituoti į kalnus, patikėjęs savo sūnui Jin Mok ir kitiems mokiniams toliau skleisti tūkstantmetį mokymą. Kur šiandien jis yra, niekas nežino. Jin Mok tiki, kad tėvas dar gyvas Korėjos kalnų platybėse, kur įmanoma pasislėpti ir išgyventi.

„Kuksando praktikoje pasitaiko dienų, kai neišeina susikaupti arba šiaip niekas nesiseka. Kūnas turi savo natūralų ritmą, ir jeigu jau taip nutinka, kad niekas nešeina, reikia tokią situaciją priimti natūraliai“

— Kuksando meistras Jin Mok